Evernote - hromadný import textových poznámek

1. srpen 2016 | 15.35 |
› 

evernoteKdyž jsem přecházel z Nokie E52 na mobil Androidem, řešil jsem, jestli bych nějak pěkně dostal textové poznámky do Androidu nebo s nimi alespoň mohl pěkně pracovat v PC. Nakonec jsem od toho upustil, ale nyní jsem na své staré poznámky znovu narazil a zkusil jsem je dostat do Evernote, který mám právě i na mobilu.

Kdyby se to ještě někomu hodilo, tak poznámky z Nokie E52 jsem dostal díky zálohování do formátu NBU - jak z něj dostat zazálohované části si můžete přečíst v mém článku Kontakty z Nokie do Androidu - akorát si ze zálohy stačí vzít "Memo".

Zpět k importu poznámek...na pěkný tip pro import většího množství poznámek do Evernote jsem narazil na fórum a konkrétně v tomto komentáři:
https://discussion.evernote.com/topic/31369-how-could-i-import-a-folder-with-huge-number-txt-files-and-make-the-txt-file-name-as-the-note-title/#comment-261740

Evernote má podle všeho speciální skript, který umožňuje práci s poznámkami - jmenuje se ENScript.exe a právě pomocí příkazového řádku a skriptu ENScript.exe je možné hromadný import provést.

Jak na to

Přes ENScript založíte novou poznámku příkazem createNote - příkaz může mít další parametry, které určí zdroj poznámky nebo jak se bude poznámka jmenovat - viz: https://dev.evernote.com/doc/articles/enscript.php#enscript

Jelikož nemám ENScript ve Windows namapovaný globálně, musím pro spuštění skriptu zadat celou cestu. Příkaz pro vytvoření poznámky ze souboru s určitým názvem se vytvoří například následovně:

"c:/Program Files (x86)/Evernote/Evernote/ENScript.exe" createNote 
/s 0204.txt /i 0204.txt

(celý příkaz patří na jeden řádek - oddělený mezerou)

Parametr /s určuje zdroj a /i je název poznámky.

Pokud máte také více souborů k importu, chce to trochu zautomatizovat - na to je odpověď také ve výše zmíněném komentáři - jde o cyklus v příkazové řádce. A pokud budete mít všechny poznámky v aktuálně otevřeném adresáři, můžete použít přesně tento příkaz:

for %a in (*.*) do "c:/Program Files (x86)/Evernote/Evernote/ENScript.exe" 
createNote /s %a

(celý příkaz patří na jeden řádek - oddělený mezerou)

Příkaz jsem zjednodušil pouze o zadání parametru /s, protože název poznámka dostane podle zdroje automaticky.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře