Web konference a setkání v jižních Čechách

17. duben 2016 | 20.01 |
› 

logo_cb2Ještě jsem si připravil jeden článek ohledně konferencí :)) v jednom z minulých článcích jsem psal o mé návštěvě druhého ročníku Jihočeského Barcampu. A právě téma konferencí a setkání na jihu Čech bych rád věnoval pozornost.

Ještě před 4 lety setkávání vývojářů v Českých Budějovicích a celkově na jihu Čech nebylo nijak slavné. Kromě Microsoft RoadShow o HTML5 a později Windows 8 se konference i Barcampy vždy konaly až za hranicemi našeho kraje. Bylo tedy nutné někam vyrazit - já sám jsem pouze sbíral odvahu někam vyrazit a na pořádání jsem se nakonec také neodhodlal.

ctvrtkon

V září 2012 ale českobudějovická firma Edgedesign založila Čtvrtkon - pravidelné setkávání s tématy ohledně tvorby webových stránek a souvsejících témat. Začalo se s vývojáři (Developerský Čtvrtkon) a designéry (Designerský Čtvrtkon).

Zaměření Čtvrtkonu se po měsíci pravidelně střídalo a i po 4 letech se Čtvrtkon koná pravidelně každý měsíc. Nejen díky nově vzniklému Coworkingovému centru, kde Čtvrtkon získal stabilní zázemí, se Čtvrtkon postupně obohatil o další zajímavá témata a tak se k vývojářům a designerům přidal ještě UX Čtvrtkon a Marketingový Čtvrtkon.

barcamp_logo

V podstatě Čtvrtkon se stal na pár let stálicí a chvíli se nic dalšího nekonalo. Jak to ale bývá, ticho předcházelo velkému přílivu. V roce 2015 se nejdříve konal první Jihočeský Barcamp - Jihočeská alternativa Barcampů, které neslouží pouze vývojářům a v několika městech se již organizují pravidelně.

posobotaeshop_vikendnettepivo

Měsíc po něm už u nás probíhala první Budějovická Posobota a v létě hostily Vodňany první ročník Eshop víkendu. Poslední novinkou bylo ještě v říjnu 2015 Nette pivo. A to ani nepočítám akce Coworkingového centra, které po svém startu občas organizuje také zajímavá setkání, přednášky nebo akce - právě jako dříve zmiňovaný NápadFest, Jak na mailového klienta – MailChimp nebo aktivity freelancerů - Coworkingový bowling, COWObrunch a další.

Ještě je potřeba zmínit také webhostingovou společnost Wedos. V rámci dne otevřených dveří můžete shlédnout nejen přednášky o zákulisí hostingových služeb, prohlídnout si datacentrum, ale Wedos také také organizoval první Wordpress konferenci na jihu Čech.

Když jsem během roku 2015 viděl, jak hezky se rozrůstá počet plánovaných akcí na jihu Čech, řekl jsem si, že by bylo fajn mít je všechny na jednom místě a vědět o nich. Na většině stránek s akcemi se o těch vývojářských většinou nedočtete. A proto jsem vytvořil projekt Jihočeské IT akce - jde o stránku s jednoduchým seznamem pořádaných IT akcí.

Pokud sami budete vědět o nějaké IT akci na jihu Čech, budu vděčný za zaslání tipu.

rok_2016

Nyní máme už rok 2016. Každý měsíc nás čeká Čtvrtkon se zaměřením na development, SEO, UX nebo marketing. Proběhl druhý ročník Jihočeského Barcampu, také se k nám po roce vrátila Posobota a v létě se také bude konat další ročník Eshop víkendu. To ale není zdaleka všechno. Nově proběhl na začátku dubna Eshop summit, na konec května se chystá WP Weekend a aby toho nebylo málo, právě probíhají namlouvací rituály pro Google Development Group.

Zpětně tedy patří Edgedesignu velký dík, že se do toho pustili a určitě tím i motivovali další. A právě také díky všem dalším organizátorům Čtvrtkonu, Barcampu, Posoboty a dalších akcí, že se rozhodli pokračovat v tom, co Edgedesign začal a udělat tak jižní Čechy, nejen pro vývojáře, ještě hezčí :)

Závěrem bych chtěl zmínit, že v Českých Budějovice se mi velmi líbí a díky tomu, že se tu takhle pěkně začala rozvíjet vývojářská komunita, se tu žije ještě o něco lépe.

Není to ale pouze o práci a pokud byste se chtěli podívat, jak hezky se tu máme, můžete se podívat na velmi pěkné video VISIT České Budějovice od Aerophoto CZ.

visit_cb

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře